20150903_133823

Posted by & filed under תרבות אכילה בריאה.

מחלת הסכרת לא חייבת להיות מגבלה, היא יכולה להיות סוג של הזדמנות.

איך סכרת יכולה להיות סוג של הזדמנות, הרי היא סוג של מחלה לא נעימה.

 

כל צורות הסוכרת נגרמות בגלל בעיה כלשהי בייצור אינסולין או בקליטתו: מצב שבו תאי בטא בלבלב אינם מסוגלים לייצר כמות מספקת של אינסולין כדי למנוע היפרגליקמיה (סוג 1), או במצב שבו מיוצר אינסולין, אף ברמה גבוהה מהדרוש, אבל הגוף מפתח תנגודת להשפעותיו (סוג )2. (ויקיפדיה)

 

ישנם כמה סוגים ורמות של סכרת אך כל סוג של המחלה אינו נעים אך בשלבים מוקדמים של גילוי המחלה וטיפולה אפשר להיפרד ממנה לשלום ולהרוויח חיים בריאים משהיו לפני המחלה.

 

חיים בריאים – חיים בריאים כוללים כמה רבדים שחייבים לחבור יחד לאותו פרק זמן.

יש לשלב בין הנאה מפעולות היום יום שנובעות מסיפוק יחד עם מודעות על כל מה שאמור להזין את הגוף מבחינה חומרית והכוונה למזון טרי שהודגשו ערכיו לידי עיקול והזנה אופטימליים לגוף והאחרון חביב שילוב נוסף של הפעלה נכונה של הגוף, פעילות גופנית גורמת לדם לזרום טוב יותר ולהעביר בצורה אופטימלית את כל הערכים מהמזון וחמצן לכל התאים בגוף.

 

אם מסתכלים על כל מה שכולל המושג בריאות או יותר נכון מה נדרש מאיתנו כדי להיות בריאים זה די מתסכל כי מצבנו יכול להיות די עגום כי לרוב אנו לא כל כך נהנים ממה שאנו עושים במשך היום וגם קשה לבשל שהרי ישנם אופציות כל כך מהירות וקלות לצרוך מזון מעובד ולמי נשאר כח להתחיל עם פעילות גופנית שהאוכל שאנו אוכלים גורם לנו להרגיש עייפים וכבדים וזה מאד מעייף לא ליהנות יום שלם שגם לא נגמר ומגיע גם יום למחרת.

 

יש לכל האתגרים האלו פתרון פשוט וקל ויש לומר אפילו קסום, צריך לומר את מילת הקסם והופ הכול משתנה.

טוב נו, זה לא  באמת כך, הרי החלק הקשה ביותר הוא שינוי ההרגלים ולמען האמת לא פשוט למצוא מי שיעזור לנו להשתחרר מאותם הרגלים שיש לומר כל אחד לעצמו שהם די מגונים.

אם אתם חולים בסוכרת או מועדים לחלות עקב הרגלי חיים לא איי איי איי אז לכם הפתרון מאוד פשוט וקל כי חייכם מוטלים על הכף, אם לא תעשו שינוי עכשיו ומהר יהיו לכך השלכות לא נעימות, וזה מדעי אך אם כן תעשו שינוי תזכו פעמיים גם בפרדה מהסוכרת וגם בחיים מלאי סיפוק וכוח על לשפר בהתמדה את חייכם ואת חיי סביבתכם וזה גם מדעי.

 

אם אינכם חולים או מועדים לחלות אז זה באמת קשה לשנות את ההרגלים אך בכל מצב אני מאמין בפתרונות שנובעות משאלת השאלות הנכונות ובכלל לשאול מה יכול לעזור לבחור בתהליך שיכול להיות גם כיף וגם שישתלב טוב בחיינו.

 

ישנם המון פתרונות יצירתיים שאנשים המציאו אך אני הכי בקיא בפתרון שאני מציע ורק עליו אוכל לספר.

הפתרון שלי הוא תהליך מובנה של שלושה חודשים בהם יחד בקבוצה אינטימית ומגוונת יוצרים שלב אחר שלב דפוסי התנהגות שמעודדים שימוש נכון בחומרי גלם טריים, דרכי הכנה מותאמים למטבח הביתי וכל הדרכים ליהנות ולהשיג תוצאות גם מהדרך וגם מהטעם הסופי.

 בית הספר לבישול שהקמתי הינה מעבדה חיה בה אני מייעל שוב ושוב את הטכניקות שבזכותם האוכל נעשה בכמה שפחות זמן ועם מקסימום תוצאות.

אורח חיים בריא אומר לא רק לצעוד בשביל החיים, אלא להנות מהצעידה, להעריך את מה שיש ולהמציא את היופי והכיף כל פעם מחדש.

לא מזמן מישהו סיפר לי על ניסוי שעשו באמריקה עם קבוצת חסרי בית שתקוותם על הצלחה בחיים שאפה לאפס ובזמן קצר נתנו להם ידע בזכותו הם יוכלו ליצור הכנסה ראויה ובזכות הערכתם והתלהבותם הם הצליחו ליצור חיים עשירים בזכות עצמם.

מה שאני מנסה לומר הוא שכל אחד יכול. ומניסיוני גיליתי שכדי להצליח יש למצוא את האדם הנכון והמתאים שמבין איך להשיג את מה שאתה מחפש.

פעם ככה היו משיגים מקצוע, היו נצמדים למומחה וממנו למדו הכול ולרוב גם עברו והשתכללו אל מעבר למה שלמדו.

איך זה קשור לסכרת?

כדי להימנע ולהירפא מהמגבלה המעצבנת יש להיצמד למומחה שיכוון וידחוף אותך לשיפור מתמיד של אורח החיים.

 

שלכם

 

אסף לשר